|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Voltage: | 24V/100-240V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency






| Size | customized |
| dropping tall | customized |
| led bulb space | 10cm/ 5cm |
| the string end ornament | diamond crystal ornament, customized |
| Material | Metal frame + string lights + end crystal decoration |
| Metal frame | can be prepared by buyer |
| fix accessory | can buy from us or prepare by buyer |
| Item | led curtain light |
| Color of LEDs | Pink, red, yellow, green ,blue, RGB, any color is available |
| Material | IP65 /ip 44 copper wire/ PVC wire |
| Voltage | 110V/120V/36V/220V/230V/240V (customized) |
| Total Power | 6-10W |
| IP Rate | IP65 |
| Certification | CE, RoHS |
| Power supply | with power cord or connected with electricity direct |
| Transformer | 24V with IP65 waterproofing Transformer |
| Superiority | Pure copper wire, aging test, cold-resistant and heating resistant |
| About Installation | Detachable, with installation instructions and Product structure diagram |
| Sample lead time | 6 days |
| Standard packing | Pearl wool + carton + Wooden Frame/metal frame |
| Power line | 1.5m rubber cable Power cord, Double-deck sheathed lines |
| LED Bulb | Double-layer waterproofing structure |
| Production technique of LED | Double protection: One layer: use PVC casing and hot melt after welding the LED Bulbs. Two layer: Cover PVC casing |
| Other | festival lighting of LED motif lights for any events, sample is accepted |




