|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | FDA, SAA, CCC, LVD, EMC, RoHS, CE |
| Power: | 6-10W |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | LED Net Light |
| Voltage | DC24V/DC36V/100-240V |
| Product Size | W:2.4m H:1.2M |
| LED Q.T.Y. | 64LEDS/SQ |
| LED Chip | Sanan/Epistar/Fengjing |
| Connectable | With Male and Female Connector Max 5pcs can be connected together |
| LED color | White/Warm white/R/G/B/Y/RGB |
| Wire color | White/Clear/Black/ Dark green |
| Wire Material | PVC:1.9mm,2.3mm,2.5mm; Rubber 3.3mm |
| IP Rate: | IP44/IP65/IP66 |
| Weight | 0.9KG/set |
| Packing | 1set/bag, 15set/carton (color box available) |
| Carton size | 45*35*25cm |
| Power cable | PVC/Rubber sheathed wire + Injection rectifier |
| Application | Garden, commercial shopping mall, street, public square, wedding |











Rayer Lighting Brief info