|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE, RoHS, EMC, LVD, CCC, VDE, GS |
| Voltage: | 24V/100-240V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Type | LED Snowflakes Light |
| Model No. | RY-SML-006 |
| Size | 1m |
| Light source | LED |
| LED quantity | 180 leds |
| Material | rope light |
| Life time | 50000hrs |
| Color | White, warm white, yellow, Pink, Blue and so on |
| Voltage | 24V/110V/220V |
| Power | 15W |
| Waterproof | IP44 or IP65 |
| Accessories | With controller or not |
| Superiority | Pure copper wire, aging test, cold-resistant and heating resistant |
| Package | Polybag+carton |
| Order | OEM, mix order, samples, trial order are acceptable |
| MOQ | 100 m |
| Application | Yard, Garden, Street, House, Party, Wedding, Holiday and so on |
| Shipping way | DHL,EMS, Fedex and so on |
| Trade terms | FOB/CIF |
| Payment terms | 100% TT for samples order, to bulk order,30%deposite,70% balanced before delivery |











