|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Christmas Lights |
| Power Source: | Electric |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item | led Merry Christmas |
| Size | 180cm*62cm |
| Color of LEDs | warm white |
| LEDs | 36leds/m |
| Material | iron frame + rope lights |
| Voltage | 240V |
| IP Rate | IP65 |
| Certification | CE, RoHS |
| Power supply | with power cord or connected with electricity direct |
| Superiority | Pure copper wire, aging test, cold-resistant and heating resistant |
| About Installation | Detachable, with installation instructions and Product structure diagram |
| Sample lead time | 6 days |
| Standard packing | Pearl wool + carton + Wooden Frame/metal frame |
| Power line | 1.5m rubber cable Power cord, Double-deck sheathed lines |
| Production technique of LED | Double protection: One layer: use PVC casing and hot melt after welding the LED Bulbs. Two layer: Cover PVC casing |
| Other | festival lighting of LED motif lights for any events, sample is accepted |










