|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Flex LED Strip |
| Color Temperature(CCT): | 24V/100-240V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Light Source | LED rope lights |
| Input Voltage(V) | 12v/24V/110V/220V |
| Application | Outdoor use |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 Hours |
| Color | Red,Green,Yellow,Blue,White,Warm white,Pink,Purple,RGB |
| IP Rating | IP65 |
| LED Q.T.Y. | 36leds/m |
| Size | 31m/rolll |
| Diameter | 11mm/13mm |
| Warranty | 1 year |
| Superiority | Pure copper wire, aging test, cold-resistant and heating resistant |
| Standard packing | polybag + carton |
| Holiday Name | Christmas, New Year |
| Application | Shop, hotel, park, theme party, window display and so on |










